Організація роботи зоомагазину. Основні параметри

Мета нашої компанії – пропозиція широкого асортименту товарів та послуг при постійно високій якості обслуговування..

Наведена нижче інформація актуальна в розрахунку на формування зоомагазину преміум-класу або високого медіум-класу. Для забезпечення такого рівня зоомагазину повинні бути дотримані деякі вимоги.

Основні вимоги:

1.      Площа магазину не менше 70 – 80  кв. м.;

2.      Зоомагазин працює в форматі супермаркету, де покупець має вільний доступ до товару;

3.      Підготовка персоналу для роботи в залі має велике значення. В добре організованому магазині повинна бути клубна атмосфера, коли будь-який відвідувач (необов’язково покупець, але і будь-який потенційний клієнт отримує всю необхідну інформацію чи пораду відносно власних питань. Доброзичливий персонал, одягнутий в спеціальну уніформу, і м’яка  (ненастирлива) зацікавленість  продавців-консультантів обов’язково спонукають покупця наступного разу прийти саме до цього магазину.

4.      В асортименті широко  представлені  групи товарів преміум-класу для різних тварин, включаючи риб;

5.      В складі магазину повинно бути естетичне, функціональне та  правильно спроектоване обладнання для продажу тварин та риб;

6.      Асортимент тварин, які продаються, повинен бути максимально широким, включаючи рептилій, рідких гризунів та папуг;

7.      Кваліфікація продавців-консультантів часто визначає контингент покупців зоомагазину: продавець зобов’язаний знати набагато більше, ніж покупець магазину;

8.      Магазин може претендувати на преміум-клас тільки тоді, коли товар супроводжується високим сервісом продажу;

9.      Магазин високого класу зобов’язаний демонструвати лояльне відношення до постійних покупців. Це і система дисконтних карт,  і спеціальні бонуси найбільш лояльним покупцям, правильно побудована рекламна політика  і  маркетингові заходи щодо приваблення нових покупців;

Специфіка торгівлі:

Робота будь-якого зоомагазину як суб’єкта підприємницької діяльності регулюється податковим та ветеринарним законодавством. Якщо основи податкового законодавства викладені достатньо широко і конкретно, то деякі аспекти виконання ветеринарного законодавства не достатньо відомі.

1.      Перше, з чим стикається будь-яка точка з продажу зоотоварів  – необхідність отримання ліцензії на реалізацію ветеринарних препаратів. Якщо  корми чи обладнання можуть реалізовувати всі, то лікувальні корми, вітаміни, антигельмінтні та інсектицидні засоби (не говорячи вже про вакцини) безумовно попадають під визначення ветеринарних препаратів.

2.      Як правило, покупці зоомагазинів – це власники здорових тварин, орієнтовані на профілактику захворювань в улюбленої тварини. Господар тварини, яка захворіла, звертається до ветеринарної клініки, потім до ветеринарної аптеки.  Зазвичай в складі хорошого магазину є ветеринарний пункт, який і реалізує необхідні препарати. Саме для роботи цього ветеринарного пункту й оформлюється ліцензія на реалізацію ветеринарних препаратів. Ліцензія видається місцевим департаментом (управлінням) ветеринарної медицини, згідно заяви підприємця,  при наявності погоджень органів пожежного нагляду, санітарно-епідеміологічної станції та наявності в штаті лікаря ветеринарної медицини.

3.      Наступне, що вимагається знати  для  реалізації кормів, ветпрепаратів та біопрепаратів (вакцин) – необхідні супутні документи в частини ветеринарного законодавства. Всі корми (для котів, собак, птахів, гризунів, риб) обов’язково повинні бути зареєстровані на території  Україні. Цим займається Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів та кормових добавок (м.Львів). Таким чином, всі корми, кормові добавки, вітамини, ветеринарні препарати при реалізації повинні мати сертифікат якості (чи сертифікат відповідності) та реєстраційне посвідчення. Крім цього, всі продукти, які містять тваринні білки (корми в першу чергу) супроводжуються ще й ветеринарним сертифікатом (Форма №2).

4.      Для реалізації та транспортування  вакцин є свої вимоги. По-перше, надійне холодильне обладнання, оскільки температура зберігання вакцин повинна не перевищувати 10 градусов. Крім цього, у ветеринарному пункті необхідно вести облік руху біопрепаратів (Журнал реєстрації отримання, продажу, зберігання та застосування ветеринарних та імунобіологічних препаратів) та облік температурного режиму в приміщенні, в холодильнику, а також вологості в приміщенні (Журнал обліку температурного режиму та вологості).

5.      Суворо контролюється в частині ветеринарних та імунобіологічних препаратів дотриманні терміну придатності продуктів. Це доцільно проводити щотижнево, при здачі зміни та переобліку товарних залишків.

6.      Окреме питання будь-якого магазинку – ветеринарний супровід продажу тварин. Підтвердженням того, що тварини та риби в продажу здорові, являєтся ветеринарне свідоцтво (Форма № 1).

Зараз це особливо актуально для птахів в зв'язку з недавніми напруженими обставинами щодо пташиного грипу. Для отримання ветеринарного сертификату кожна партія птахів повинна бути досліджена на  імунний статус захворювання Нью-Касла та пташиного грипу (вакцинація та подальший аналіз крові). Всі тварини повинні бути дегельмінтизовані (складається відповідний акт відповідальнім ветеринаром). Для кроликів окрема вимога – вакцинація проти  геморагічної пневмонії та міксоматоза.  В будь-якому випадку варто пам’ятати, що утримання будь-яких тварин в зоомагазині – достатньо високий стресовий фактор і постійний контроль стану здоров’я тварин просто необхідний.

Повернутися до списку